Get Adobe Flash player

Tato keska se nachazi na navrsi nedaleko Ostravy. Je spojenim pekne vychazky s vyhledem na mesto a cos betonoveho, co nelze prehlednout ani pojmenovat. A nice view of Ostrava city is very interesting for you.

-----------------------------------------------------------

Vodojem Krmelin je nejvetsim vodojemem vodarenskeho systemu Ostravskeho oblastniho vodovodu, ktery patri akciove spolecnosti Severomoravske vodovody a kanalizace Ostrava a.s. Je tvoren dvema podzemnimi komorami, z nichz kazda ma objem 20 000 m3. Konstrukcni vyska vodojemu dosahuje 6 metru. Do provozu byl uveden v roce 1969 jako nedilna soucast Ostravskeho oblastniho vodovodu. V prvnich letech provozu byla do tohoto vodojemu cerpana pitna voda vyrabena na upravne vody v Podhradi u Vitkova, a to cerpaci stanicí v Bele. Vodojem slouzi jako nejdulezitejsi akumulace pro zasobovani jizni casti Ostravy. V soucasne dobe jsou do vodojemu privedeny tri vyznamne privodni rady. Dva z nich privádeji pitnou vodu z upravny vody v Podhradi u Vitkova ze zdroje Kruzberk, treti pak pitnou vodu z upravny vody v Nove Vsi u Frydlantu nad Ostravici ze zdroje Sance. Vodojem v Krmeline je nejvyznamnejsi kapacitou z pohledu zasobovani mesta Ostravy pitnou vodou. Obyvatele krajske metropole kazdy den z tohoto vodojemu odcerpaji pro sve potreby cca 24 tis. m3 pitne vody.

http://www.geocaching.com/images/magnifying-glass.png); cursor: pointer; width: 670px; height: inherit; background-position: 100% 100%; background-repeat: no-repeat no-repeat;">

Date                 : 6 juli 2013

Place                : Moravska Ostrava a Privoz

Country              : Tsjechië

Waypoint nr.         : 70

Cache number         : GCMCFX

Cache name           : Nine Eyes

contentmap_plugin
made with love from Joomla.it - No Festival