Get Adobe Flash player

L – 610

http://www.geocaching.com/images/magnifying-glass.png); cursor: pointer; color: rgb(89, 74, 66); line-height: 18px; width: 670px; height: inherit; background-position: 100% 100%; background-repeat: no-repeat no-repeat;">

Ceskoslovensky turbovrtulovy dopravni letoun, jehoz vyvoj spada do 80. let minuleho stoleti mel byt dalsi velkou nadejinaseho tehdejsiho leteckeho prumyslu. Dnes jiz vimeze se projekt nepodarilo dokoncit a zustalo u stavby 9 prototypu,vcetne kusu pro lamaci a unavove zkousky a devateho nikdy nedokonceneho kusu. Presto by jiste stalo za to si tento letoun pripomenoutvzdyt se sveho casu mluvilo i o moznem zarazeni tohoto typu do provozu u naseho vlajkovehodopravce CSA ale i do vyzbroje armady CR. Projekt letadla L-610 byl v tehdejsich ceskoslovenskych podminkach velminarocny projekt, kdy byl realizovan komplexni vyvoj noveho letounu s novou pohonnou soustavou (motor, vrtule), hydraulickou, el. zdrojovounavigacni a pristrojovou soustavou. Zaroven byla vyvinuta pomocna energeticka jednotka SAFIR pro spousteni motoru, pozemni klimatizaci a nouzovy zdroj el. energie. Cely vyvoj byl od sveho pocatkuoptimalizovan podle narocnych pozadavku tehdejsiho zadavatele a predpokladaneho nejvetsiho odberatele sovetskehoAeroflotu. Zakladni koncepce letounu byla prevzata z jiz osvedceneho predchudce L-410 Turboletktery byl a stale jeprovozovan v nejruznejsich klimatickych podminkach na letistich s prirodnim povrchem VPD. V prubehu vyvoje L-610doslo prehodnoceni pozadavku Sovetskeho svazu na potrebnou delku letiste z 800m na 1350m ve vypoctovychpodminkach teplota vzduchu +30°C, tlak 730 Torr, coz zhruba odpovidalo urovni ostatnich letounum teto tridy. Prodefinitivni zakladni technicke pozadavky na letoun byla v roce 1984 provedena rekonstrukce celeho navrhu L610 a tozejmena zvyseni plosneho zatizeni kridla (250daN/m2) a zvysena kapacita kabiny na 40 cestujicich.

Ja vas chci zavest na misto, odkud se na toto letadlo muzete docela z blizka podivat.

Date                 : 21 juli 2013

Place                : Stare mesto

Country              : Tsjechië

Waypoint nr.         : 76

Cache number         : GC317ET

Cache name           : L-610

contentmap_plugin
made with love from Joomla.it - No Festival